14.6.
2021
Rozkvetený květen s druháky

Rozkvetený květen s druháky

Květen je oblíbený měsíc. Je plný krásných a něžných barev, vůní a nového života.

Proto jsme se snažili využít i my teplého a příjemného počasí a zůstávali jsme co nejvíce venku. Pozorovali jsme rozkvetlé květiny, ale také stromy a keře. Kolem nich se hemžilo mnoho různého hmyzu.  Ne všichni „hmyzáci“ jsou oblíbení. Někteří z nás se musí mít před hmyzem na pozoru kvůli alergiím. Ale o to zajímavější je zjišťovat, k čemu všemu je hmyz tady na Zemi. A jak je užitečný. A překrásný…

Zvířata a hlavně i jejich mláďata se nám ukázala i při našich návštěvách ZOO. Stihli jsme je hned dvakrát v tomto měsíci. Jednou nás provázela moc milá slečna lektorka a díky ní jsme se mohli dozvědět mnoho nového o zvířecích velikánech. Navštívili jsme postupně lední medvědy, hrochy, elegantní sitatungy, slony a pštrosy. Zaujalo nás, jak tlustou má hroch kůži, ale jak velmi citlivou. Viděli jsme bojovou strkandu sitatung, která vůbec nevypadala jako hra. Hrošice nám předvedla, jak je složité se pořádně najíst. Také vznešené žirafy se přiblížily z velké dálky výběhu k nám a předvedly nejdelší krky na zeměkouli.

Kromě těchto výletů přišly k nám do třídy dvě návštěvy. V polovině května jsme se mohli setkat s lektorkami Křesťanské PPP. První část preventivního programu jsme společně prožili v únoru. Na tuto druhou část jsme si nakonec dost dlouho počkali. Paní lektorky, Radka a Růženka, pro naši třídu opět připravily hry a aktivity. Poznávali jsme při nich vlastní schopnosti a zároveň i své kamarády.

Ve stejném týdnu nás navštívil také Jenda Černý. Přinesl nám zajímavé podobenství z bible a naučil nás novou hru.

Těšíme se na další podobná setkání.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít