5.6.
2021
Ze života 1. třídy - akční květen

Jak už název napovídá, měsíc květen se nesl v akčním duchu. Na jeho začátku proběhl preventivní program zaměřený na posílení třídní identity, příznivého klimatu ve třídě a respektování  pravidel. Báječné paní lektorky si pro nás připravily spoustu zajímavých her, které nám pomohly uvědomit si potřebu vzájemné spolupráce a sounáležitosti se svou třídou a spolužáky. Uspořádali jsme i malé divadelní scénky, kde jsme si názorně ukázali, jaké chování je nežádoucí a jak reagovat sociálně přijatelným způsobem.

Navštívil nás i pan Černý, který žákům zábavnou a zároveň poučnou formou přiblížil některé  biblické příběhy.

Během měsíce se nám podařilo dokonce dvakrát navštívit ZOO. Tyto aktivity byly plánované již delší dobu, ale vinou nepříznivé epidemiologická situace musely být odloženy. Otevření ZOO jsme uvítali s nadšením a prohlídku si náležitě užili. Během druhé návštěvy jsme se zúčastnili komentované prohlídky na téma „Naše příroda“. Dozvěděli jsme se, že je ZOO Praha velmi bohatá na unikátní biotopy. Vydali jsme se po stopách českých plazů a ptáků a prozkoumali hmyz v hmyzích hotelích. Cestou jsme obdivovali i exotické ptactvo z tropické džungle. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, které jsme pak úspěšně aplikovali po návratu do školy ve hře AZ - kvíz.

Nezahálela ani výuka. V rámci matematiky pilně procvičujeme sčítání a odčítání - jak formou her, tak i psaním matematických diktátů a pětiminutovek. A docela se nám daří. V českém jazyce jsme probrali slabiky bě, pě, vě, mě a hodně času věnujeme správné technice čtení a reprodukci textu. Prvouka nás baví. Učíme se, jak se správně zachovat, pokud se staneme svědky nějaké vážné události a jaká  důležitá telefonní čísla tísňového volání si zapamatovat.

Celý květen jsme se těšili na školu v přírodě v Bělči, která proběhla od 31.5.- 4.6. Jak jsme si ten pobyt užili a jaká skvělá dobrodružství jsme zažívali, to Vám povím příště.

Gabriela Kadidlová
 


 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít